Mathematics

Mathematics
Kevrex
2021-04-15 07:37:18
if it takes blanche 36 minutes to walk 2 miles, how long will it take her to walk 7 miles...
ANSWER
Mathematics
kmatthews313
2021-04-15 06:50:18
4x – 9y = 36 in slope intercept form?...
ANSWER
Mathematics
matkins16
2021-04-15 05:04:33
Which words make up the adjective phrase in this sentence? Take this jar of coins and count the pennies. a. Take this jar b. of coins c. the penni...
ANSWER
Mathematics
NicolleManuel
2021-04-15 04:52:48
Forms of money in the United States consist of paper money, coins, and _____. bartering minting checking account balances...
ANSWER
Mathematics
sierrahoward123
2021-04-15 04:41:03
Simplify (2n + 5) - (3n + 7) + (4n - 9). -3n - 11 3n - 11 -3n + 11 3n + 11...
ANSWER
Mathematics
anthonypetrillo
2021-04-15 04:29:18
14/100 in simplest form...
ANSWER
Mathematics
Claybtab
2021-04-15 03:18:48
How can you use a picture to find 3 times 2.7...
ANSWER
Mathematics
boogs
2021-04-15 01:33:03
whats is the anwser to 469 plus 8346...
ANSWER
Mathematics
cjay
2021-04-15 01:21:18
how many gallons of water are in the tank when the pumps were turned on...
ANSWER
Mathematics
ruthalmeida199
2021-04-15 00:57:48
A teacher asks a student to find 54 of a number. Instead, the student finds 45 of the number. Her answer is 36 less than the correct answer. What is ...
ANSWER
Mathematics
salyttle
2021-04-15 00:46:03
Simplify 8(R + 6) - 2R....
ANSWER
Mathematics
mattcarney210
2021-04-15 00:10:48
Last Saturday, Jay spent 6 hours playing games, studying and talking with his friends. he spent 2/5 of the time playing games and 1/2 of the time stu...
ANSWER
Mathematics
smukelsey
2021-04-14 23:00:18
A scuba diver is 30 feet below the surface of the water 10 seconds after he entered the water and 100 feet below the surface after 40 seconds. What i...
ANSWER
Mathematics
2Coke
2021-04-14 22:25:03
If 3t - 7 =5t then 6t=...
ANSWER
Mathematics
M19
2021-04-14 21:38:03
Describe two different strategies you could us to add 16+35+24+14...
ANSWER
Mathematics
ace098123098
2021-04-14 20:39:18
I bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price?...
ANSWER
Mathematics
cheybugg
2021-04-14 19:52:18
this year the parade had 127 floats that was 34 fewer than last year how many flaots were in the parade...
ANSWER
Mathematics
Doseck497
2021-04-14 18:30:03
5/2 times what equals 20...
ANSWER
Mathematics
smartallday
2021-04-14 18:18:18
What is 13-5 step 1 and step 2...
ANSWER
Mathematics
dsyla
2021-04-14 16:56:03
8 friends share 4 sheets of construction paper equally....
ANSWER
Mathematics
gregoryt2008
2021-04-14 16:32:33
how many fractions are equivalent to 4/5 explain?...
ANSWER
Mathematics
NaomiJohnson25
2021-04-14 16:09:03
20% of what number is 27...
ANSWER
Mathematics
jjl1170
2021-04-14 15:57:18
Aunt carols peanut brittle recipe calls for 1/3 pound of peanut per batch.If she makes 8 batches how many pounds of peanuts will she use?...
ANSWER
Mathematics
jmilhe
2021-04-14 15:33:48
2.48>2.4       1>2.463 what is the unknown digit...
ANSWER
Mathematics
daredevils2719
2021-04-14 15:22:03
7×53 write an expression to use...
ANSWER