Mathematics

Mathematics
onemeanone2002
2021-01-19 00:16:18
Express the fractions 1/2,3/16,and 7/8 with and LCD...
ANSWER
Mathematics
Jeadlee
2021-01-18 23:17:33
Which percent is equivalent to 3 2/5...
ANSWER
Mathematics
KoreanPanda
2021-01-18 21:55:18
what two same numbers can you multiply to get 32...
ANSWER
Mathematics
Pmisty25
2021-01-18 21:43:33
What number equal 160...
ANSWER
Mathematics
sad556
2021-01-18 21:20:03
If Mary read 2/5 of a page every minute, how long would she take to read 240 pages...
ANSWER
Mathematics
Daniahaidar
2021-01-18 19:34:18
If two lines intersect and one angle measures 35°, what are the measures of the other angles? 35° 65° 145° 45°...
ANSWER
Mathematics
selenalu33
2021-01-18 19:22:33
(39PTS)Two cars traveled equal distances in different amounts of time. Car A traveled the distance in 2.4 h, and Car B traveled the distance in 4 h. ...
ANSWER
Mathematics
WilsonStangle
2021-01-18 18:59:03
7b divided by 12 equals 42...
ANSWER
Mathematics
Hailey1053
2021-01-18 17:36:48
An African cheetah ran at speeds up to 120 kilometers per hour. What is this speed in feet per second? We have to show our work on how we got this an...
ANSWER
Mathematics
fadersondesir
2021-01-18 17:25:03
The town of Loro Columbia has an average yearly rainfall of 500 inches. On average how many centimeters of rain does the town get each day? We have t...
ANSWER
Mathematics
rubenorantez1
2021-01-18 16:49:48
Which expression can be used to convert 80 US dollars (USD) to Australian dollars (AUD)? 1 USD = 1.0343 AUD 1 AUD = 0.9668 USD...
ANSWER
Mathematics
kiranakhtar
2021-01-18 16:02:48
What is 5 times 7 divided by 7...
ANSWER
Mathematics
Virani738
2021-01-18 15:51:03
A number increased by negative four is equal to seventeen. Which equation could be used to find the number? A.4 - n = 17 B.n + (-4) = 17 C.n - (-4...
ANSWER
Mathematics
Winston474
2021-01-18 14:40:33
2/5 p = 3/5 p= 3/2 What are the steps?...
ANSWER
Mathematics
moriahdunn1219
2021-01-18 12:54:48
Which two lines are parallel? Circle your answers. y=3x+2 y=3x+4 y=2x+4...
ANSWER
Mathematics
izzywuvsyou
2021-01-18 11:44:18
The expression 20l+25g−10, gives the number of dollars that Josie makes from mowing l lawns and raking g gardens. How many dollars does Josie make ...
ANSWER
Mathematics
Dotty922
2021-01-18 10:33:48
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?...
ANSWER
Mathematics
rhettrick031
2021-01-18 08:48:03
If Alice can run 5 kilometers per day how long would it take her to run 125 kilometer?...
ANSWER
Mathematics
nancyhass
2021-01-18 08:36:18
Cedar Point Amusement Park charges $51.99 for an adult admission and $26.99 for a junior admission. One Thursday, the park collected $15,591.40 from ...
ANSWER
Mathematics
kyky214
2021-01-18 07:37:33
car that wants to have enough trying to feed 24 people I mean how much truck you should he die if he wants to have enough for each person to have bet...
ANSWER
Mathematics
Geezy
2021-01-18 07:02:18
What is 3 x 3 2/7 = how do I explain...
ANSWER
Mathematics
chalik67
2021-01-18 06:38:48
What number has 3 once and 6 twice...
ANSWER
Mathematics
dianana
2021-01-18 06:15:18
pls help asap! i attached the question down below!...
ANSWER
Mathematics
yanamv
2021-01-18 05:51:48
Round 4.409 to one decimal place Thanks...
ANSWER
Mathematics
pandas
2021-01-18 05:40:03
hayden bought 48 new trading cards three fourths of the new cards are baseball cards how many baseball cards did hayden buy...
ANSWER